Dublex evler veya villa gibi yaşam alanlarınızı oluşturan evinizin içerisinde ev asansörü veya engelli asansörü için gerekli asansör kuyusu veya boşluğunun bulunmamasından dolayı bina dışından yapılan ev asansörleri müstakil ev asansörü veya dış mekan engelli asansörü olarak adlandırılır.

“Dış mekan engelli asansörleri dış cephelerde çalışmak için tasarlanmış olup polyester dış cephe boyaları ile boyanmaktadır. Toz, su ve asit gibi sıvılardan etkilenmemesi için IP 67 güvenlik kilitleri ile dizayn edilir.”

Dış cephesi modüler çelik konstrüksiyon ile statik dayanımları hız ve taşıma kapasitelerine uygun yapılan dış cephe engelli asansörleri 8 mm lamine cam ile kaplanır. Rayların bulunduğu cephe genelde ısı yalıtımlı özel preslenmiş sandviç paneller kaplandığı gibi cam ile de kaplanabilir.

Dış mekan engelli asansörü fiyatları

Sonsuz vida tahrik sistemi ile üretildiği gibi hidrolik tahrik ile de üretilen dış cephe engelli asansörleri özel hidrolik piston dizaynı ile yağ kaçakları ve soğuk havalardan etkilenmemesi için ısıtıcı rezistanslar ile üretilmektedir.

Yağın içerisinde çalışan yağ soğutmalı ithal dalma motoru ile hidrolik kazan içerisinde yağın sürekli sıcak kalmasını sağlar. Dalma motorlar yapısı gereği, vidalı pompalar ile akuple çalıştıkları için ses ve titreşim oluşturmaz.

Bina dışından asansör sistemleri

Avrupa standartlarına uygun üretilen bina dışı asansör sistemleri istenilen durak sayısı ve seyir mesafelerinde tasarlanıp üretilir. Yapınızın estetik görünümüne uygun renk seçenekleri ile üretilmektedir. Rampa kullanılmadan giriş ve çıkış yapabilmek için kuyu çukuru, drenaj veya su tahliyesi ile zemin tabliyesinde 11 cm çukur oluşturulduğunda, platform toprak seviyesi ile aynı hizada kalır.